Oh no! Your browser doesn't support some modern features in use on this website.
Please download one of the following modern browsers to continue. Your browser doesn't support some modern features in use on this website.
Please download one of the following modern browsers to continue.
Menu

2018 Surfer - Race 3

Saturday, July 7, 2018

Long Results

Place Name H'cap Time Gross Time Nett Time Place Points
1 Gary SIGNOR 11:15 53:15 42:00 40
2 David ALPEN 15:15 53:25 38:10 35
3 Moreno CHIAPPIN 18:30 53:28 34:58 30
4 Teresa BURGESS 11:45 53:40 41:55 27
5 Ed FRKOVIC 11:30 53:50 42:20 26
6 Nicole DEHNERT 5:30 53:55 48:25 25
7 Mark ANDREAZZA 23:00 53:57 30:57 24
8 Aidan FATTORE 24:30 53:58 29:28 23
9 Molly BURGESS 9:30 54:01 44:31 22
10 Keith RILEY 11:30 54:10 42:40 21
11 Matthew ROSS 16:00 54:17 38:17 20
12 Gerry WILCOX 8:15 54:19 46:04 19
13 Chris BARBAGALLO 16:45 54:21 37:36 18
14 Anthony TREFILO 18:00 54:22 36:22 17
15 Dianne KEENAN 9:30 54:29 44:59 16
16 Anna ROSS 14:00 54:39 40:39 15
17 Stewart WOOD 14:15 54:39 40:24 14
18 John JOHNS 10:00 54:42 44:42 13
19 Roy BINKS 18:30 54:44 36:14 12
20 Anna GESUALE 10:15 54:47 44:32 11
21 Gary ANDREAZZA 15:45 54:54 39:09 10
22 John DODD 8:30 55:15 46:45 9
23 Sonia CASANOVA 8:30 55:16 46:46 8
24 Andres ALDUAN 16:45 55:18 38:33 7
25 Jeremy WOODHOUSE 13:30 55:27 41:57 6
26 David HEFFER 0:00 55:38 55:38 5
27 Tracey JOSLING 12:45 56:07 43:22 5
28 John FARRONATO 15:00 56:08 41:08 5
29 Bronwyn JONES 14:00 56:11 42:11 5
30 Margaret O'GRADY 0:00 56:26 56:26 5
31 Richard WEST 13:00 56:32 43:32 5
32 Nick GEYMAN 15:00 56:50 41:50 5
33 Derek GOULLET 22:00 57:28 35:28 5
34 Adam JOHNSON 21:45 57:30 35:45 5
35 Bronwyn SIGMUND 7:30 58:00 50:30 5
36 Michael COLACIURI 9:00 58:39 49:39 5
37 Tony ROKOV 17:00 59:40 42:40 5
38 Adrian BAIRD 16:30 59:40 43:10 5
39 Brendon SINCLAIR 19:15 1:01:23 42:08 5
40 Simon CROCE 6:15 1:01:44 55:29 5
41 Lisa CROCE 2:30 1:01:44 59:14 5
42 Michael TURNELL 9:00 1:06:15 57:15 5
43 John KEENAN 17:00 1:08:56 51:56 5
44 Lyn POTTER 0:00 1:15:21 1:15:21 5
45 Judith CIMADOR 0:00 1:15:53 1:15:53 5
46 Neil PALFRAMAN 0:00 1:15:53 1:15:53 5
Matt KENNY 22:45 Disqualified
Michael JOHNS 20:15 Disqualified

Fastest ferals

Women

16 Anna ROSS 14:00 54:39 40:39 15
4 Teresa BURGESS 11:45 53:40 41:55 27
29 Bronwyn JONES 14:00 56:11 42:11 5

Men

8 Aidan FATTORE 24:30 53:58 29:28 23
7 Mark ANDREAZZA 23:00 53:57 30:57 24
3 Moreno CHIAPPIN 18:30 53:28 34:58 30

Short Results

Place Name H'cap Time Gross Time Nett Time Place Points
1 Jai KENNY 10:00 24:36 14:36 40
2 Rob KELLY 9:00 24:58 15:58 35
3 Connor MOORE 7:30 25:05 17:35 30
4 Marcel GUIDOLIN 8:00 26:02 18:02 27
5 Nick ALTIN 7:00 26:05 19:05 26
6 Meg SIGNOR 7:00 27:07 20:07 25
7 Milla VECCHIO 7:00 28:42 21:42 24
8 Michelle SIGNOR 0:00 29:46 29:46 23
9 Ivan GESUALE 0:00 29:47 29:47 22
10 Juliana PROVERA 0:00 30:29 30:29 21
11 Savannah VECCHIO 4:30 33:47 29:17 20
12 Dom CALABRIA 0:00 35:18 35:18 19
13 Bede KENNY 7:30 35:23 27:53 18
14 Callum VECCHIO 8:00 37:08 29:08 17
15 Tracy VECCHIO 4:30 37:09 32:39 16
Ruby KENNY 3:45 Not yet started

Fastest ferals

Women

6 Meg SIGNOR 7:00 27:07 20:07 25
7 Milla VECCHIO 7:00 28:42 21:42 24
11 Savannah VECCHIO 4:30 33:47 29:17 20

Men

1 Jai KENNY 10:00 24:36 14:36 40
2 Rob KELLY 9:00 24:58 15:58 35
3 Connor MOORE 7:30 25:05 17:35 30